Drahoslav Poloha M.A, ALMFT

Mobil: 0903 30 50 18
Email: drahoslav [at] teparo.sk

“Drahova trpezlivosť mi vytvorila bezpečný priestor na spracovanie mojich zranení z detstva. Vďaka stretnutiam s ním som zažil zmenu.”

– Klient

Klinické zameranie: Páry a Muži

Miesto: Banská Bystrica, SK

Klinická špecializácia

Páry | Rodiny | Kresťanské poradenstvo | Úzkosť | Depresia | Hnev | Závislosť na pornografii | Smútok a strata | Nevera | Sprevádzanie životnými etapami 

Vzdelanie

2019 – 2021 M.A. Štúdium Manželskej a rodinnej terapie na Wheaton College, Wheaton IL, USA (School of Psychology, Counseling, and Family Therapy)

2015 – 2018 Bc. ukončené na Katedre Teológie a katechetiky – PEDAGOGICKÁ FAKULTA Univerzity Mateja Bela, Banská Bystrica, SK

1988 – 1991 Graficky Dizajn, Stredná škola Jovana Vukanovića, Novi Sad, Srbsko

Kontinuálne vzdelávanie v odbore psychológie:

2018  tréning manželského koučingu (MarriageTeam, WA).

2021 tréning Trauma-Informovanej Kognitívno – Behaviorálnej terapie (Medical University of South Carolina). (Originálne znenie: Trauma-Focused Cognitive-Behavioral Therapy (TF-CBT). Online vzdelávanie a certifikát #190301-A2 (11 hodín výučby kontinuálneho vzdelávania).

2022 tréning „Formovanie kresťanského Terapeuta“ (orig. The formation of the Christian Therapist) Škola psychológie, poradenstva a rodinnej terapie Wheaton College (9 h. CPD výučby kontinuálneho vzdelávania).

2023 tréning „Trauma a odolnosť:  Rozvíjanie duchovných a psychologických zdrojov“ (orig. Trauma and resiliency:  Developing spiritual and psychological resources) Škola psychológie, poradenstva a rodinnej terapie Wheaton College (10 h. CPD výučby kontinuálneho vzdelávania).

2023 Senzomotorická psychoterapia s Pat Ogden, Ph.D.: Terapia zameraná na telo pri traume a vzťahovej väzbe (orig. Body Oriented Therapy Techniques for Trauma and Attachment – Online vzdelávanie a certifikát (6.25 h. CPD výučby kontinuálneho vzdelávania).

Práca (800+ h praxe)

2019 – 2021 Členstvo v Americkej asociácii pre manželskú a rodinnú terapiu (AAMFT)

2019 – 2020 psychoterapeutická prax pod vedením certifikovaných supervízorov v Outreach Community Counseling Center v Carol Stream, IL ako individuálny, párový a rodinný terapeut.

2020 – 2022 psychoterapeutická prax pod vedením certifikovaných supervízorov v Cedar Tree Counseling v Geneva, IL ako individuálny, párový a rodinný terapeut.

2021 Prvá atestácia párovej a rodinnej terapie v štáte Illinois ako súčasť magisterského štúdia. (ALMFT)

2021 Wheaton Arthur a Jean RECH cena za uznanie záväzku k integrácii viery a klinickej praxe; akademickej excelentnosti, odbornej zdatnosti; a vysokom morálnom a duchovnom charaktery, udelenou Wheaton MFT profesormi. (orig. The marriage and family therapy faculty of Wheaton college graduate school present the Arthur and Jean Rech award in recognition of commitment to the integration of faith and clinical practice; academic excellence, professional proficiency; and high moral and spiritual character.)

2021 Založenie súkromnej terapeutickej praxe TEPARO.sk

2021 Preklad, adaptácia a organizácia preventívno inšpirujúcého semináru „Výnimočné manželstvo“ – adaptácia angl. verzii https://www.thesignificantmarriage.com/

2022 Začiatok členstva Správnej rady Naše manželstvo n.o. a jeho tímu.

2021 Preklad, adaptácia a organizácia preventívno inšpirujúcého semináru „Izuzetan brak“ – adaptácia angl. verzii https://www.thesignificantmarriage.com/

Video správa od Draha

Mnohé páry sa cítia vo vzťahu uväznené a nevedia sa pohnúť ďalej. Vaše manželstvo dáva skôr dojem bitevného poľa, ako miesto lásky a porozumenia.

Je to skoro bežné, že maželia prechádzajúci ťažkým obdobím zažívajú nedorozumenia, ktoré vedú k častým konfliktom a straty dôvery. Niekedy môžu byť za tým hlboké zranenia, ktoré číhajú v úzadí a potrebujú byť oslovené.

Volám sa Draho. Som párovy a rodinný terapeut.

Požiadať o pomoc si vyžaduje odvahu ale verím, že terapia ponúka bezpečie pri objavovaní zranení a prinášaní uzdravenia pre oboch.

Tu je spôsob ako začať.

Najprv vyplňte dotazník.

Potom dohodneme termín stretnutia.

A nakoniec môže začať terapeutický proces, kde zažijete rast a uzdravenie.

Draho momentálne píše články na blog, ktoré môžete čoskoro prečítať.

 

„Draho je vínimočný poslucháč. Som veľmi vďačný za jeho citlivosť a starostlivosť.“

– Klient

TEPARO poslanie: 

Existuje veľa nefunkčných rodín, ktoré sa snažia spolu prežiť. To je dôvod prečo chceme pomôcť párom a rodinám vytvárať bezpečné prostredie, kde môže dôjsť k uzdraveniu vzťahov.

SÍDLO

Poľovnícka 20

Banská Bystrica – Šalková 97401

0903 227438

 

TERAPEUTICKÁ MIESTNOSŤ (dočasne)

Zbor Cirkvi bratskej v Banskej Bystrici

Hurbanova 2

974 01 Banská Bystrica

0903 227438
    *Súhlasím s tým, aby táto webová stránka uchovávala moje odoslané informácie z dôvodu žiadúcej odpovede na moju požiadavku.