Drahoslav Poloha M.A, ALMFT

Mobil: 0903 30 50 18
Email: drahoslav [at] teparo.sk

“Drahova trpezlivosť mi vytvorila bezpečný priestor na spracovanie mojich zranení z detstva. Vďaka stretnutiam s ním som zažil zmenu.”

– Klient

Klinické zameranie: Páry a Muži

Miesto: Banská Bystrica, SK

Klinická špecializácia

Páry | Rodiny | Kresťanské poradenstvo | Úzkosť | Depresia | Hnev | Závislosť na pornografii | Smútok a strata | Nevera | Sprevádzanie životnými etapami 

Vzdelanie

M.A. Štúdium Manželskej a rodinnej terapie na Wheaton College, Wheaton IL, USA (School of Psychology, Counseling, and Family Therapy)

Bc. ukončené na Katedre Teológie a katechetiky – PEDAGOGICKÁ FAKULTA Univerzity Mateja Bela, Banská Bystrica, SK

Graficky Dizajn, Stredná škola Jovana Vukanovića, Novi Sad, Srbsko

Práca (500+ h praxe)

2018  tréning manželského koučingu (MarriageTeam, WA).

2019 – 2020 psychoterapeutická prax pod vedením certifikovaných supervízorov v Outreach Community Counseling Center v Carol Stream, IL ako individuálny, párový a rodinný terapeut.

2020 – 2022 psychoterapeutická prax pod vedením certifikovaných supervízorov v Cedar Tree Counseling v Geneva, IL ako individuálny, párový a rodinný terapeut.

2021 prvá atestácia párovej a rodinnej terapie v štáte Illinois ako súčasť magisterského štúdia. (ALMFT)

2021 tréning Trauma-Informovanej Kognitívno – Behaviorálnej terapie (Medical University of South Carolina). (Originálne znenie: 03/07/2021; Daniel W. Smith, Course Director; TF-CBTWeb2.0; The Medical University of South Carolina’s Department of Psychiatry and Behavioral Sciences Office of Continuing Education approves this activity for a maximum of 11 APA CE credits. Course approval #190301-A2)

2022 tréning „Formovanie kresťanského Terapeuta“ (orig. The formation of the Christian Therapist) Škola psychológie, poradenstva a rodinnej terapie Wheaton College (9 hodín).

2023 tréning „Trauma a odolnosť:  Rozvíjanie duchovných a psychologických zdrojov“ (orig. Trauma and resiliency:  Developing spiritual and psychological resources) Škola psychológie, poradenstva a rodinnej terapie Wheaton College (10 hodín).

Video správa od Draha

Mnohé páry sa cítia vo vzťahu uväznené a nevedia sa pohnúť ďalej. Vaše manželstvo dáva skôr dojem bitevného poľa, ako miesto lásky a porozumenia.

Je to skoro bežné, že maželia prechádzajúci ťažkým obdobím zažívajú nedorozumenia, ktoré vedú k častým konfliktom a straty dôvery. Niekedy môžu byť za tým hlboké zranenia, ktoré číhajú v úzadí a potrebujú byť oslovené.

Volám sa Draho. Som párovy a rodinný terapeut.

Požiadať o pomoc si vyžaduje odvahu ale verím, že terapia ponúka bezpečie pri objavovaní zranení a prinášaní uzdravenia pre oboch.

Tu je spôsob ako začať.

Najprv vyplňte dotazník.

Potom dohodneme termín stretnutia.

A nakoniec môže začať terapeutický proces, kde zažijete rast a uzdravenie.

Draho momentálne píše články na blog, ktoré môžete čoskoro prečítať.

 

„Draho je vínimočný poslucháč. Som veľmi vďačný za jeho citlivosť a starostlivosť.“

– Klient

TEPARO poslanie: 

Existuje veľa nefunkčných rodín, ktoré sa snažia spolu prežiť. To je dôvod prečo chceme pomôcť párom a rodinám vytvárať bezpečné prostredie, kde môže dôjsť k uzdraveniu vzťahov.

SÍDLO

Poľovnícka 20

Banská Bystrica – Šalková 97401

0903 227438

 

TERAPEUTICKÁ MIESTNOSŤ (dočasne)

Zbor Cirkvi bratskej v Banskej Bystrici

Hurbanova 2

974 01 Banská Bystrica

0903 227438
    *Súhlasím s tým, aby táto webová stránka uchovávala moje odoslané informácie z dôvodu žiadúcej odpovede na moju požiadavku.