Seminár "VÝNIMOČNÉ MANŽELSTVO" je pre

MANŽELSKÉ PÁRY VŠETKÝCH VEKOVÝCH KATEGÓRIÍ A ŠTÁDIÍ ŽIVOTA,
SNÚBENCOV
A
TÝCH, KTORÍ
VÁŽNE RANDIA

ČO ZAŽIJETE...

1. Získate nástroje a koncepcie, ktoré posilnia a ochránia vaše manželstvo; aby odzrkadlovalo to, na čo bolo určené.

2. Objavíte a/alebo predefinujete zámer pre Vás ako pár.
– Interne, aby to bolo prospešné pre vás ako jednotlivca a/alebo ako pár
– Ako pár tak, aby bolo prínosom pre ostatných – vplyv na svet mimo vás

3. Vypracujete si vlastné plány pre všetky vyššie uvedené, ktoré vám umožnia vytvoriť Výnimočné manželstvo. Tento plánovací nástroj je kľúčom k dlhodobému úspechu. Je to preto, aby ste ako pár nezabudli na to, čo ste sa naučili na seminári, a mohli pokračovať v plánoch, ktoré si vytvoríte.

4. Po víkende môžete použiť odporúčané zdroje na hlbšie ponorenie sa do akejkoľvek danej témy a pokračovať v ochrane svojho manželstva a napĺňaní Božieho zámeru s ním.

V ČOM JE SEMINÁR JEDINEČNÝ...

1. „Výnimočné manželstvo“ nie je určený ako jednorazový zdroj
–  Používať priebežne podľa toho, ako sa menia priority a životné okolnosti

2. Každý pár si vytvára podrobné stratégie, ktoré môže použiť na dodržanie svojich záväzkov.

3. „Výnimočné manželstvo“ vám poskytuje ďalšie zdroje, aby ste mohli preniknúť hlbšie do diskutovaných tém

4. Poskytneme vám kópiu pracovného zošitu DIZAJN (nástroj na plánovanie). Ten umožňuje každému páru pokračovať v plánovaní pri zmene priorít

5. K dispozícii je individuálny párový následný koučing

O Autoroch

Dave a Mary Gothi, tvorcovia materiálu Výnimočné manželstvo, sa od roku 1996 rozhodli pre službu manželským párom prostredníctvom vyučovania, pomôcť im, zlepšovať, chrániť a v prípade potreby obnovovať ich manželstvá. Dave & Mary mentorujú páry, vedú manželské semináre a workshopy v USA a v Zámorí, vrátane workshopu pre páry v kríze prostredníctvom Family Dynamics Institute. 

Mary, psychoterapeutka s postgraduálnym vzdelaním v oblasti poradenstva a klinickej psychológie, sprevádza a vyučuje páry a rodiny od roku 1978. Vďaka jej medzinárodným skúsenostiam a jej srdcu pre páry sa špecializuje na starostlivosť o misionárov a iných expatriotov v Zámorí s Heartstream Resources. Strávila 7 rokov v službe Young Life vo Viedni, Rakúsku a východnej Európe, kde bolo súčasťou jej služby poradenstvo misionárom, veľvyslancom a komunitám OSN. Dave sa narodil v Indii a je chemickým inžinierom s 35-ročnými skúsenosťami v oblasti inžinierstva, prevádzky a kontroly kvality. Polovica týchto rokov zahŕňajú aj jeho skúsenosti s obnovou a obohatením manželstva. Rovnakú odbornosť a túžbu po excelencii, ktoré priniesol do miliardovej spoločnosti, zdieľa s pármi, aby obohatil ich manželstvo.

Dave a Mary spolupracujú s pármi od roku 1996, počnúc sobášom v ich dome. Po presťahovaní z východného pobrežia do Kalifornie v roku 2001 začali konzultovať s Marriage Dynamics Institute pre ktorý sú certifikovanými vedúcimi kurzu Dynamické manželstvo, ako aj víkendového workshopu „Nový Začiatok“ pre páry v kríze. Majú svoj vlastný program manželského koučingu a radi pracujú najmä s mladými pármi a pármi z “Nového začiatku”, ktorí potrebujú povzbudenie na ceste uzdravovania. 

Okrem ich manželskej služby je Mary riaditeľkou neziskovej organizácie Sunshine Kids International, ktorú založili v roku 2004 a ktorá pomáha núdznym deťom v sirotinci v Bombaji.

Majú štyri dospelé deti a 7 úžasných vnúčat, ktoré považujú za svoj najvýznamnejší vplyv vo svete. Ako rodina sa zaviazali k domácej a medzinárodnej adopcii. Milujú dobré filmy a cestujú po svete, aby navštívili Daveovu rodinu v Indii a zažili svoje obľúbené mestá ako sú Paríž, Sydney a Šanghaj. Trávenie času s rodinou a priateľmi, kedykoľvek je to možné, je ich obľúbenou súčasťou života.

Dave a Mary radi zdieľajú najmä skutočnosť, že obaja sú veľmi odlišní, od ich vzdelania a životných skúseností až po kultúrne a náboženské zázemie. Tieto rozdiely sa naučili oslavovať, namiesto toho, aby im spôsobovali konflikty. Spoločne zámerne vytvorili manželstvo, ktoré im ako páru dáva veľký zmysel a radosť. Dúfajú, že môžu tým pomôcť ešte mnohým párom. Ich veľkou túžbou je povzbudzovať ostatné páry k tomu, aby našli rovnaký zmysel a radosť pre seba tým, že sa rozhodnú budovať Výnimočné manželstvo.

Účastníci o seminári...

Nick a Kanae Vujičić

Práve sme oslávili 9. výročie svadby a jedným z vrcholov našej oslavy bol vplyv, ktorý na nás mal seminár Výnimočné manželstvo. Vedeli sme, že naše manželstvo je celkom zdravé, ale nikdy sme neinvestovali do víkendu len pre seba, so zameraním jeden na druhého a na naše priateľstvo. Dave a Mary Gothi, ktorí založili túto medzinárodnú organizáciu, nám odovzdali stráviteľné, celistvé, autentické a systematické myšlienkové procesy, ktoré nám umožnili viesť bezpečný rozhovor s partnerom. Bolo to natoľko vtipné, pútavé, poučné a nápomocné, že sme sa stali partnermi TSM (The Significant Marriage)! Každému, koho poznáme a kto je vo vzťahu, hovoríme, že tento seminár je ABSOLÚTNA NUTNOSŤ. Sme veľmi poctení tým, že sme sa zúčastnili semináru a teraz môžeme pomôcť ďalším párom nájsť to, čo sme našli my. TSM nám otvorilo oči k takému manželstvu, aké Boh vždy zamýšľal, a navyše aj k zámeru, ktorý má pre nás, ako pár!

Nick a Kanae Vujičić, LifeWithoutLimbs.org, autori “Love Without Limits”, “Unstoppable”, “Life Without Limbs” a iné

Gary Thomas

„Čo získate, keď spojíte EQ psychoterapeuta s IQ chemického inžiniera? Službu “The Significant Marriage (Výnimočné manželstvo)! Mary a Dave prinášajú na stôl mnoho nástrojov, ktoré vám pomôžu rásť a budovať manželstvo dostatočne silné na to, aby prekonalo životné búrky a intímne natoľko, aby ste zažili Božie požehnanie. Budete dobre vystrojení k tomu, aby ste mohli robiť viac, než prežiť v manželstve, dokážete spolu tvoriť výnimočné manželstvo s cieľom dosiahnuť poslanie, ktoré má Boh pre vás.“

Gary Thomas, Autor kníh: “Posvätné manželstvo” “Cherish” “A Lifelong Love”

Josh a Dottie McDowell

„Mary a Dave si prevzali úžasné manželské nástroje, ktoré obstáli v skúške času, a pridali k nim svoje vlastné cenné zdroje. Vieme, že tieto princípy sú účinné, pretože v našej rodine fungujú. Páry budú inšpirované k tomu, aby nasledovali Boží zámer so svojím manželstvom.“

Josh a Dottie McDowell, renomovaný autor (Josh) kníh ako sú: “Viac ako tesár” a “Nové dôkazy, ktoré vyžadujú rozhodnutie”

Drs. Les and Leslie Parrott

„Milujeme Davea a Mary Gothi! Sú autentickí a ich službu manželstvám je relevantná, biblická a praktická.“

Drs. Les and Leslie Parrott, najpredávanejší autori kníh ako „Love Talk“ a „Saving Your Marriage Before It Starts“

Jud a Lori Wilhite

„Dave a Mary sú našimi priateľmi od roku 2000, kedy slúžili v našom tíme v južnej Kalifornii. Dôverujeme im nielen preto, že ich osobne poznáme, ale aj preto, že sme na vlastnej koži zažili ich službu manželstvám a sledovali sme, ako v priebehu rokov ich vplyv rastie. Povzbudzovali sme ich, aby písali a výsledkom bol materiál “The Significant Marriage”. Veria, že Boh chce robiť mimoriadne veci prostredníctvom obyčajných párov. Na ich seminári strávite hodiny vzájomnými rozhovormi a odídete s konkrétnym plánom, ktorý ste vytvorili na ochranu vášho manželstva a na dosiahnutie jedinečného Božieho zámeru s vami. Ak sa chcete dozvedieť, ako môžete zmeniť svet, odporúčame vám zažiť Výnimočné manželstvo!“

Jud a Lori Wilhite, Central Christian church, Las Vegas, Nevada

Claudia a David Arp

„Výnimočné manželstvo je nový, svieži prístup k manželskej službe pre miestnu cirkev. Mary a Dave Gothi jedinečne skombinovali najnovší výskum s biblickými princípmi a praktickými nástrojmi od vysoko rešpektovaných lídrov v manželskej výchove. Či už ste novomanželia alebo pár s deťmi či už v prázdnom hniezde, získate tu významné poznatky o vašom vzťahu. Výnimočné manželstvo vám, ako páru, pomôže vytvoriť si výnimočný vzťah, ktorý ovplyvní ľudí okolo vás na Jeho slávu. Veríme, že milujúce manželstvá zamerané na Krista, sú jedným z najlepších evanjelizačných nástrojov, ktoré dnes cirkev má.“

Claudia a David Arp, autory série kníh 10 Great Dates”

Linda Dillow a Lorraine Pintus

„Chcete výnimočné manželstvo? Dave a Mary šikovne zostavili manželský plán založený na niektorých z najlepších dostupných zdrojov. Nájdete tu nástroje a strategie, ktoré vám pomôžu, a tiež inšpiráciu, ako posunúť vaše manželstvo na ďalšiu úroveň. Príďte s učenlivým srdcom a odídete zmenení. Všetci by sme mohli mať úžitok z absolvovania tohto biblicky zdravého kurzu…nie len raz, ale mnohokrát!“

Linda Dillow a Lorraine Pintus, spoluautori kníh „Intimate Issues“, „Intimacy Ignited“ a „Calm My Anxious Heart“ (Linda)

Keith Edwards, PH.D.

„Dave a Mary Gothi viedli manželské vzdelávanie so stovkami párov. Ich nový a jedinečný program, Výnimočné manželstvo, čerpá z múdrosti ich rozsiahlych skúseností. Nič také ako Výnimočné manželstvo dnes neexistuje. Ide o špeciálny program vyvinutý veľmi špeciálnymi ľudmi. Výnimočné manželstvo zmení váš vzťah i váš život. Žite život so zámerom. Zúčastnite sa seminára Výnimočné manželstvo.“

Keith Edwards, PH.D. Rosemead School of Psychology

Hans a Donna Finzel

„Dave a Mary Gothi vytvorili skutočne jedinečný prístup k budovaniu silných a úžasných manželstiev prostredníctvom ich semináru „Výnimočné manželstvo“. Kvalitné manželstvá nevznikajú náhodou, vyžadujú si zámernú prácu. Dave a Mary dobre poznáme a sledujeme, ako žijú to, čo učia v tejto pozoruhodnej knihe a učebnom pláne. Odporúčame “Výnimočné manželstvo” každému, kto ho chce vytvoriť.”

Hans a Donna Finzel, autori kníh: “Top Ten Ways to Love Your Wife,” “Top Ten Mistakes Leaders Make” a “The Top Ten Leadership Commandments” (Hans)

Program stretnutia

Štvrtok 13.10.
16:30 – 17:00 registrácia
17:00 – 18:30 Seminár 1 
18:30 – 18:45 Prestávka
18:45 – 20:00 Seminár 2
Piatok 14.10.
17:00 – 18:55 Seminár 3
18:55 – 19:15 Prestávka
19:15 – 21:00 Seminár 4
Sobota 15.10
09:00 – 10:30 Seminár 5
10:30 – 10:50 Prestávka
10:50 – 12:20 Seminár 6
12:20 – 13:30 OBED
13:30 – 15:20 Seminár 7
15:20 – 15:40 Prestávka
15:40 – 16:50 Seminár 8
16:50 – 17:10 Prestávka
17:10 – 19:00 Seminár 9
Aj ked sa zdá, že je program veľmi plný, seminár je veľmi praktický pretože ponúka popri 7:30 hodín prednášania až 6:30 hodín práce v pároch.

Registračný formulár:  *GDPR súhlas

  (Upozornenie: Stlačte tlačítko „ODOSLAŤ“ len raz. Čakajte 3-4 sekundy na odoslanie). 

  TEPARO poslanie: 

  Existuje veľa nefunkčných rodín, ktoré sa snažia spolu prežiť. To je dôvod prečo chceme pomôcť párom a rodinám vytvárať bezpečné prostredie, kde môže dôjsť k uzdraveniu vzťahov.

  SÍDLO

  Poľovnícka 20

  Banská Bystrica – Šalková 97401

  0903 227438

   

  TERAPEUTICKÁ MIESTNOSŤ (dočasne)

  Zbor Cirkvi bratskej v Banskej Bystrici

  Hurbanova 2

  974 01 Banská Bystrica

  0903 227438
   *Súhlasím s tým, aby táto webová stránka uchovávala moje odoslané informácie z dôvodu žiadúcej odpovede na moju požiadavku.